Enurēzes ārstēšana ar osteopātiju

Enurēzes ārstēšana ar osteopātiju

Vadims Puharts | 01.03.2015


Enurēzes ārstēšana ar osteopātiju

Nakts enurēze – periodiska, nekontrolēta urīna noplūde tikai miega laikā bērniem vecākiem par 5 gadiem - ir viena no pediatrijā visbiežāk sastopamajām patoloģijām. Pētījumi liecina, ka 37% pacientu ir viena vai vairākas slapināšanas epizodes nedēļā, savukārt 22% enurētiķu slapina katru nakti. 67% no nakts enurēzes slimniekiem ir zēni.

Ilgtermiņa nakts enurēzes gadījumu pētījumi liecina, ka spontāna izārstēšanās (bez ārstu iejaukšanās) vērojama 15% gadījumu. Daudzi uzskata, ka šī slimība pazudīs pati no sevis bērniem sasniedzot pubertātes vecumu, taču šis priekšstats ir maldīgs. Enurēze novērojama arī 2,23% citādi veselu jaunu cilvēku, kas sasnieguši 19 gadu vecumu. Savukārt, ja tā netiek ārstēta, risks turpināt slapināt gultā visa atlikušā mūža garumā pacientiem ar primāro nakts enurēzi (kad „sausie periodi” nav bijuši ilgāki par 6 mēnešiem) ir 3% gadījumu. Tāpēc ārsti iesaka laicīgi pievērst uzmanību un vērsties pie speciālista, īpaši, ja bērns pārsniedzis 6 gadu vecumu.

Nakts slapināšanas dēļ bērns nevar aktīvi piedalīties sabiedriskajā dzīvē, piemēram, apmeklēt sporta nometnes, nakšņot pie draugiem, aizbraukt ekskursijā. Tas katastrofāli pazemina  pašapziņu. Nakts enurēzei ir tieša iedarbība uz bērna psihi. Ar to sirgstoši bērnu bieži ir pārlieku nervozi, jo lielākoties viņi nespēj izgulēties vai mostas sliktā garastāvoklī. Viņiem grūti koncentrēties mācību procesam un biežāk nekā veseliem bērniem novērojami uzvedības traucējumus. Pasliktinās emocionālais fons un bērns jūtas izolēts no “normālas” sabiedrības.

Dažkārt osteopātiska ārstēsana dod ļoti labu, noturīgu efektu enurēzes ārstēšanā. Vispirms bērns tiek rūpīgi izmeklēts: nosaka mugurkaula jostas skriemeļu, krustu, asteskaula kustīgumu; pārbauda iegurņa kaulu simetriju; novērtē abas nieres un urīnpūšļa saites. Ņemot vērā iegūtās atrades, tiek veikta nepieciešamā korekcija, kuras rezultātā uzlabojas mazā iegurņa orgānu venozā attece, nieru un urīnpūšļa inervācija, normalizējas iegurņa diafragmas un urīnpūšļa slēdzējmuskuļu tonuss. Parasti noturīga efekta sasniegšanai ir nepieciešamas 2-3 procedūras ar viena mēneša intervālu.

Pieteikt vizīti bērnam enurēzes ārstēšanai elektroniski, spiest šeit vai zvanot pa tālr. 28470473

Vadims Puharts -  sertificēts fizioterapeits ar kvalifikāciju osteopātijā.